Zadbamy o Twoje stopy
najnowsze systemy korekcji

Czego można się spodziewać:

Supinacja to najczęściej spotykany problem.

Probem ten jest najczęstszą przyczyną tzw. "uciekającego obcasa". Polega na rotowaniu oraz odchyleniu stopy od właściwej jej osi przy jednoczesnym przeniesieniu ciężaru ciała na zewnętrzą krawędź stopy.

Zjawisko supinacji może występować zarówno w jednej, jak i w obydwóch stopach lub w obydwóch stopach, ale o różnym natężeniu.

Jak powszechnie wiadomo, niewłaściwe ułożenie stóp i nóg może spowodować przeciążenia i uszkodzenia innych części ciała.
Zupełnie tak, jak złe wyważenie opon może uszkodzić układ kierowniczy i zawieszenie w samochodzie. Złe ułożenie kończyny dolnej upośledza normalną funkcję kolana i biodra oraz zwiększa napięcie mięśniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Jakie są konsekwencje?

Bóle kolan

Bóle pleców

Bóle pięt

Bóle kostki


Przyczyna wymienionych problemów jest najczęściej jedna
- dysfunkcyjność naszych stóp.

Schorzenia stóp
stały się chorobami cywilizacyjnymi


86%płaskostopie, koślawość
50%halluksy
55%"Ostroga piętowa"
powikłanie płaskostopia

52%stopa cukrzycowa u diabetyków
60%urazy ścięgna Achillesa u sportowców

Dlaczego te problemy powstają?

Odpowiedź jest banalnie prosta: jesteśmy stworzeni do chodzenia po naturalnych, miękkich powierzchniach, jak ziemia czy piasek, które ułatwiają dostosowanie naturalnej osi kończyny dolnej. Niestety, nasze stopy codziennie mają kontakt z innym środowiskiem. Chodzenie i stanie na nienaturalnych, płaskich i twardych powierzchniach jak chodnik czy podłoga, zmusza nasze stopy do rotacji wewnętrznej, a ich łuki naraża na spłaszczanie (nazywamy to nadmierną pronacją).

Czy lubisz spacerować po plaży?
napewno TAK, wtedy nasze stopy czują się swobodnie i naturalnie.

Swobodny i naturalny chód - specjalnie dla Ciebie.

Nie wiesz jak?
Nie przejmuj się my wiemy.

Dobieramy wkładki oraz systemy korekcyjne w oparciu o najnowsze diagnozy i badania z dziedziny ortotyki, medycznej firmy Vasylimedical.

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem firmy Footmedical - głównego dystrybutora na terenie Polski produktów ortopedycznych marki Vasyli.

Jako pierwsi w historii wprowadziliśmy obuwie taneczne z korekcją stabilności.


Co proponujemy?

badanie biomechaniki i funkcji ruchu stopy

ze szczególnym uwzględnieniem trzech faz kroku

dobór dynamicznych wkładek korekcyjnych

dopasowania do indywidualnych cech stopy i korekcji dysfunkcji

profilaktyka

zapobiegania płaskostopiu, tworzeniu się tzw. "halluksa" i zachowania prawidłowości ruchu, stabilności i obciążenia stopy

obuwie taneczne

z wmontowanymi korekcjami stabilności stopy i płaskostopia poprzecznego


Opinie klientów:

Monika Maja Zięba – Klub Tańca „Szok” Gliwice

Jako tancerka spędzająca 3-5 godzin dziennie na treningu zazwyczaj tańcząc w butach na obcasie, nie bacząc na ból czy otarcia doprowadziłam moje stopy do trwałej deformacji. Sam wygląd nie stanowił dla mnie aż takiej wartości jak fakt, że zaczełam odczuwać regularnie pojawiający się przeszywający ból w okolicy palucha z każdym postawionym krokiem. Ból zaczął być odczywalny na początku tylko przy wychodzeniu ze stopy- później już nawet przy przechodzeniu przez nią. Najgorsze dla mnie było to, że nawet buty na klocku (ćwiczki) nie przynosiły ulgi.

Szukałam butów wygodnych dla mnie wśród wszystkich niemalże zagranicznych znanych nam markach i za każdym razem ból pojawiał się, wykręcało mi kostkę, nie mogłam utrzymac równowagi w bucie – zawsze coś było nie tak. Nie zdawałam sobie sprawy, że tuz „pod nosem” mam prawdziwych profesjonalistów. Po fachowym wywiadzie i badaniach biomechaniki moich stóp przeprowadzonych przez pana Adama Proficza zaproponowano mi konkretny rodzaj wkładki oraz udogodnienia wewnątrz butów, a ja zdecydowałam o ich ostatecznym zewnętrznym wyglądzie.

Model turniejowy STD-02 L PROFICZ

Buty z zewnątrz prezentują się przepięknie. Odcień jasnej angielskiej cielistej satyny w połączeniu ze złotymi dodatkami wygląda elegancko i sztachetnie. Wykończenia szwów gładko dopasowują się do stopy, nie wbijając się nieprzyjemnie. Zamontowany na gumce paseczek z zapięciem pozwala na elastyczność w pracy stopy i pomaga współpracować butom z ich użytkownikiem. Widoczne wnętrze buta wyścielono śliczna złotą skórzana wkładką.

Co do funkcjonalności i wygody butów to tutaj kieruję ogromnę wyrazy szacunku dla marki „Proficz”

  • ból przestał sie pojawiać, dzięki zastosowanej korekcji supinacji oraz amortyzacji na halluks
  • wyścielenie buta na wzór buta sportowego oraz trzymająca pięta sprawiają, że but jest bardzo wygodny, otula stopę
ćwiczki ML-DELTA

Wspaniały komfort, wygodę i ulgę dają mi ćwiczki ML-DELTA, które wyposażone zostały we wkładkę korygującą i specjalnie dla mnie zostały podwyżone w kostce. Dzięki wkładce problem z bólem zniknął. Wkładki świetnie amortyzują ruch. Buty są lekkie, przwiewne, nie przemęczają stóp, pozwalaja na długie tańczenie bez konieczności ściągania butów. Pięta nie obciera, a sportowe wykończenie wnętrza buta zapewnia elestyczność, wysoki komfort, mniejsze pocenie się stóp.

Podsumowując jestem bardzo zadowolona z butów z pracowni pana Adama Proficza, zarówno pod względem wyglądu jak wygody, a to rządko idzie w parze. Ale przede wszytskim jestem zachwycona pasją, z którą tworzona jest każda para butów, ciągłą chęcią rozwoju i ulepszania wyrobów oraz profesjonalnym podejściem do wymagającej stopy tancerza, dla którego dobry but to podstawa do pięknego tańca.

Anita Szydłowska, Jan Borecki tancerze - klasa taneczna: standard S łacina A

Janek:

"Od kiedy tańczę w butach proficz zmieniłem zdanie na temat jak ważną sprawą jest obuwie dla tancerza. Pomijając fakt estetyki, indiwidualnego podejścia do klijenta, buty tej firmy zaskakują mnie każdego dnia. Mając okazję wybrać dowolny fason, kolor, a nawet wielkość obcasa, nie spodziewałem się, że będę w stanie zaprojektować but idealny dla siebie. Moim największym problemem było jednak płaskostopie. Zawsze kupowałem buty o 2 rozmiary mniejsze, żeby moja stopa mogła być stabilnie trzymana. Buty Proficz posiadają specjalne wkładki, które korygują moją stopę. Mam w nich o wiele lepszą równowagę i przejście przez nogę. Otwiera to wiecęj możliwości na ilość obrotów, czy długość kroku w zachowaniu jakości ruchu. Całe życie byłem przyzwyczajony do bólu w śródstopiu po kilku godzinnych treningach. Myślałem, że to normalne. Teraz moje stopy odpoczywają i czuję się lepiej na parkiecie niż w życiu codziennym. A sytuacja, w której mogę zakręcić o 3,4 obroty więcej mówi sama za siebie. Polecam każdemu buty proficz, bo tworzą ją ludzie, którzy mają na nią pomysł, wielką wiedzę, potrafią słuchać i podchodzą z wielką pasją do tego co robią".

Anita:

"Buty Proficz to zupełnie inna jakosc na rynku obuwia tanecznego. Tworzone sa przez ludzi z ogromna wiedza i pasja, z bardzo indywidualnym podejściem do tancerza, rozumiejąc jak wiele zalezy od prawidłowej pracy stop, przekladajacej sie na prawidłowa sylwetkę. Niesamowite wrażenie robi założenie specjalnej wkładki, która można powiedzieć że toruje ruch kostek bardziej na wewnętrzna krawędź i naprawde zwiększa stabilność i zakres ruchu. Dodatkowo moj partner mający całe zycie problem z plaskostopiem w koncu znalazł dla siebie wygodne buty w których nie odczuwa bolu po wielu godzinach treningu. Serdecznie polecam!"


Ania, tancerka klasy D (standard, łacina), lat 45

Z tańcem towarzyskim i jego sportowym charakterem spotkałam się jeszcze w poprzednim stuleciu. Miłość do tego sportu rozwijałam kilkanaście godzin w tygodniu na sali treningowej. Tańcząc w kategorii „senior”, nie sposób ustrzec się od bólu pleców jak i stóp. Problem z kręgosłupem i uporczywym bólem stóp, w moim przypadku nie wynikały z nadmiaru przetańczonych godzin ale jak się okazało z nieprawidłowo dopasowanego obuwia. Dowiedziałam się o tym dopiero po zapoznaniu się z marką Proficz Dance Shoes i Akces Dance oraz ludźmi z pasja do tańca i wykonywanego rzemiosła. Dokładnie zbadano mój problem i dopasowano buty o odpowiednim kształcie, wysokości oraz zamontowano niezbędne wkładki dobrane indywidualnie pod moje stopy. Obecnie nie wyobrażam sobie tańczyć bez wspomnianych wcześniej rozwiązań technologicznych. Mam możliwość tańczenia bez ciągłego grymasu na twarzy i uciążliwych dolegliwości.


Kontakt:

BIURO, PRODUKCJA, SKLEP:

ul. Gościnna 8
30-698 Kraków

czynne: pon-pt 8-17
tel.: 12 654 91 68
mail: akces@akces.biz

SKLEP FIRMOWY W KRAKOWIE:

G.H. King Square (I piętro)
al. Powst. Wlkp 18
Kraków

czynne: pon-pt 11-19; sob: 9-14
tel.: 536 416 053

SKLEP FIRMOWY W OPOLU:

ul. Ozimska 14-16
Opole

czynne: pon-pt: 12-19; sob: po wcześniejszym kontakcie telefonicznym
tel.: 790 649 500

SKLEP FIRMOWY WE WROCŁAWIU:

ul. Braniborska 68
Wrocław

czynne: poniedziałek: zamknięte wt-pt: 12-19; sob:10-15
tel.: 887 835 887

SKLEP FIRMOWY W CHEŁMIE:

woj. lubelskie
ul. Rolnicza 43
Chełm

czynne: pon-pt: 10-18; sob:9-14
tel.: 508 226 558

© Akces Medical